Stavebnice návěstidel, blikačů - Kajin.cz - Modelová železnice H0 a zahradní železnice

Kajin.cz
Přejít na obsah
Stavebnice a doplňky
H0 blikač VÚD
Blikače VÚD (H0)
Pro modul Vejvanovic jsme potřebovali blikač VÚD. Na trhu však chyběl takový, který by odpovídal vzhledu ze všech stran. Byl proto vytvořen v kombinaci leptu a 3D tisku.
Osvětlení je opět na každém modeláři, stavebnice obsahuje pouze lept a díly z 3D tisku. Tento typ blikačů byl instalován většinou bez litinového stojanu u země. V některých případech však došlo časem k osazení do stojanu AŽD, ten je součástí stavebnice. Jejich použití záleží Vás.
Cena jednoho páru blikačů je 280,- Kč.
H0 blikač AŽD
Blikače AŽD (H0)
I tyto blikače vznikly uzpůsobené přímo na naše moduly. Oproti blikačům VÚD jsou jednodušší, skládá se z 3D výtisku blikače, patky, betonového základu a čepičky sloupku. K 3D dílům jsou přiloženy 2ks mosazných trubek o délce 60mm a průměru 1,6mm.
Součástí nejsou LED, lakované dráty a rezistory. LED se osazují do těla blikače zezadu a po zalepení se vše zatře tmelem - to vytvoří zadní stěnu blikače.
Pokud by jste měli zájem si takto složit blikače, stavebnice pro jeden pár stojí 180,- Kč. Na výběr je verze se třemi světly a se dvěma, bílým zaslepeným.

Návěstidla vzor SSSR a AŽD65 (H0)
opět pro moduly Chrudimi města vznikla návěstidla dle reality. Potřebovali jsme oba typy spodků (litinový sovětský i AŽD) a k nim původní sovětské velké desky. Vznikly tedy díly pro všechny kombinace, které se v reálu objevovaly. Oba typy patic a oba typy desek v provedení dvoj- i trojsvětlové. Jelikož jsme potřebovali modelovost návěstidla i zezadu, je tělo ukrývající LEDky z 3D tisku. Díl je vytištěn i s konzolami, které vše drží na sloupku. Tato metoda sice není "antivandal" a nesnese hrubší zacházení, avšak umožňuje modelový vzhled návěstidla ze všech stran.
H0 návěstidlo vzor SSSR
Závory AŽD (H0)
Blikače AŽD vznikly jako součást závor pro kopii přejezdu na Pardubické ulici v Chrudimi. Závory jsou kombinací 3D tisku a leptu.
Zatím vznikl pouze prototyp, který už několik let úspěšně funguje. Případné dotazy Vám zodpovíme e-mailem, nebo přes FB.

H0 závory AŽD
kajin (zavinac) kajin.cz
Návrat na obsah