Oblouk na lokálce, první práce

Tři obloukové moduly nyní po nějaké době konečně začínají dostávat "tvář". Ikdyž to jde trochu ztuha, zde jsou na fotografiích první kroky

První modul je samostatný, další dva tvoří celek a mezi kraji je vytvořena kolej s převýšením. Toho je docíleno zbroušením styrodurového podloží.

Základní tvar terénu byl vytvořen z polystyrenu, v detailu je vidět styrodurové podloží. Obojí je řezáno doma odporovým drátem. Do polystyrenového korpusu jsou montážní pěnou nalepeny hlavní masívy budoucích skal. Ty jsou odlity ze sádry, menší z forem Woodland scenics, největší kus je odlit do lukoprenového otisku kamene ze zahradní skalky.

Polystyren byl potažen kuchyňskými ubrousky pro možnost další tvorby krajiny.

Pomocí modelovací hmoty od Fallera (směs pilinového prachu a lepidla) tvořím nerovnosti půdy, kde je nutné mít nějaký reliéf. V tomto případě je z tohoto materiálu vytvořena polní cesta a zatmeleny některé části mezi skalami (onen tmavý materiál). podloží je po bocích koleje, kde je nebezpečí nepříliš silné vrstvy štěrku, natřeno hnědě.

Mezi skalami jsou doplněny menší útvary imitující kameny a nerovnosti, terén je natřen základními barvami. Výsledným efektem skal jsou tmavé balvany vyčnívající ze zeleně a jedna větší skalní stěna. Tyto budoucí útvary jsou natřeny různými odstíny šedé o různé sytosti (nejsytější světlá a postupně velmi řídké tmavé pro vytvoření kontrastu a plastičnosti skal).

Celkový pohled na rozvržení modulu.

Základní tvar polní cesty a přejezdu, vpředu je vidět posyp kolejovým štěrkem od Woodlandu, zčásti ještě nezakapaný lepidlem. Na přejezd přijdou dřevěné trámce, betonové pražce čeká výrazná patina, stejně jako cestu a vlastně celý modul :)

Zde je již částečně napatinovaná skála a zaštěrkovaná kolej. Po osazení zelení přijde na řadu ještě další etapa patinování.

Pro další tvorbu je již konečně k dispozici i materiál od Poláka. Jeho zpracování ale teprve bude probíhat - A zde je již pokračování :)